5 najlepších prípravkov proti lupinám

5 najlepších prípravkov proti lupinám>

Až polovica populácie trpí dnes na nadmernú tvorbu lupín vo vlasoch. Na jednej strane za to môže nesprávne zvolená vlasová kozmetika, často je však dôvodom hektický spôsob života, málo odpočinku a neúmerný stres. 

Ak si aj vy občas musíte v rozpakoch oprášiť ramená od bielych lupín, čítajte ďalej a dozviete sa najlepšie prípravky, ktoré vás pri pravidelnom používaní tohto problému zbavia.

Ako vznikajú lupiny?

Lupiny sa tvoria vtedy, keď sa proces obnovovania vlasovej pokožky určitým spôsobom naruší a spôsobí tak olupovanie zrohovatených buniek vlasovej pokožky, ktoré sa spájajú a vytvárajú lupiny.

Tento proces, má na svedomí mikroorganizmus Malassezia globosa, ktorý sa živí mazom produkovaným vlasovou pokožkou a svojím pôsobením zapríčiňuje mikrozápaly a svrbenie.

Pozrime sa teraz na stav vašej vlasovej pokožky, ktorý podmieňuje tvorbu lupín. Ak je vaša pokožka suchá a podráždená, prípadne vykazuje znaky určitého kožného ochorenia ako je napr. seborea, určite trpíte na zvýšenú tvorbu mastných ložisek a lupín. 

Obrázok na ktorou sa lupou poukazuje na lupiny chlapca.

Základom je používať čo najmenej dráždivé prípravky a venovať zvýšenú pozornosť precíznemu oplachovaniu vlasov po umytí a používaní kondicionéru. I drobné zbytky prípravkov totiž budú vašu pokožku zaťažovať a spôsobia tak zvýšenú tvorbu lupín. 

Avšak i mastná pokožka hlavy často spôsobuje tvorbu suchých lupín, ktoré sú viditeľnejšie a padajú z vlasov a pokožky.  Odporúčame zamerať sa na prípravky obsahujúce antibakteriálne zložky, selén, zinok či kyselinu salicylovú. 

TOP 5 prípravkov pre vlasy bez lupín

Vrhnite sa do boja proti lupinám hneď a využite pritom niektorý z našich nasledujúcich odporúčaných produktov. Ich zloženie presne zodpovedá potrebám vlasov, ktoré na lupiny trpia a nevynechajú pritom ani starostlivosť o pokožku hlavy. 

  1. EUCERIN šampóny z rady Dermo Capillaire

 

Tieto produkty odstraňujú lupiny a predchádzajú ich vzniku, aktívne látky upokojujú pokožku hlavy už po prvej aplikácii.  Citeľne sa redukuje svrbenie a pocit podráždenia, vlasu získajú hebkosť a zdravý vzhľad. 

 EUCERIN šampón z radu Dermo Capillaire

  1. La Roche Posay krémové šampóny

Šampón určený špeciálne pre suché lupiny, ktoré sú rozptýlené vo vlasoch a voľne padajú na ramená. Môžete ho použiť aj pre vlasy bez lesku. Už po prvom použití budú lupiny viditeľne odstránené  a vaše vlasy budú pružné a lesklé. 

Znazornenie produktu La Roche Posay krémový šampón

Produkt Bione Cosmeticts Šampón proti lupinám Cannabis

Vysoko účinná protimikrobiálna zložka a extrakt Cannabis potláča rozvoj kožných mikróbov a tým významne obmedzuje tvorbu lupín, tlmí svrbenie pokožky. Vaše vlasy sa tak budú menej mastiť a budú pôsobiť čisto a zdravo. 

  1. Wella Profesionals Šampón proti lupinám pre mužov

Obsiahnutý vitamín B5 posilňuje mužské vlasy, alantoín upokojuje vlasovú pokožku, aktívny prvok zinku odstraňuje lupiny a zabraňuje ich ďalšej tvorbe. Vaše vlasy zostávajú lesklé, pevné a optimálne hydratované. 

Produkt Wella Profesionals Šampón proti lupinám pre mužov

  1. Kiehls Starostlivosť pre redukciu lupín

Maska na vlasy, ktorú môžete aplikovať na suché či vlhké vlasy pred nanášaním šampónu. Redukujúce výskyt lupín, stará sa o pokožku hlavy a zanechá ju zdravú a čistú. Mikroskopické exfoliačné čiastočky jadier z marhule a arganového orieška majú jemný peelingový účinok. 

Produkt Kiehls pre Starostlivosť a redukciu lupín
Osvedčeným prostriedkom na boj proti vlasovým problémom sa v poslednej dobe stali rôzne druhy vlasových olejov. O ich skvelých účinkoch si prečítajte v našom ďalšom článku. Sme si istí, že dostatočná a trpezlivá starostlivosť vám pomôže tento problém s lupinami raz a navždy odstrániť.