5 olejov spraví s vašimi zničenými vlasmi hotový zázrak

5 olejov spraví s vašimi zničenými vlasmi hotový zázrak>

Hovorí sa, že prvé, čo vás na žene upúta, sú jej oči a vlasy. 

Farbu očí a ich tvar nezmeníme, dostali sme ich do vienka. Vlasy, naproti tomu, sú u žien (a v poslednej dobe i u pánov) predmetom večných experimentov, zmien a skúšania nových trendy účesov i farieb. To všetko sa bohužiaľ podpisuje na ich zdraví a vitalite a zasahuje hlboko do štruktúry vlasu

Ak i vás v poslednej dobe trápi kvalita vašej koruny krásy, čítajte ďalej. Poznáme liek na všetky vaše vlasové trápenia ukrytý v jednej malej fľaštičke...

Prvé oleje v starovekom Egypte

História vlasovej kozmetiky siaha až do čias egyptských faraónov. Už v tej dobe sa ženy snažili čo najviac zvýrazniť svoju krásu a vlasy boli vždy v popredí záujmu. Americký výskum na múmiách ukázal, že egyptské ženy ako prvé objavili tajomstvo vlasových olejov a ich skvelých účinkov. Zistili sa napríklad stopy ricínového, mandľového či rozmarínového oleja, ktoré vlasy skrášľovali a podporovali ich rýchlejší rast. Sama Kleopatra bola záujmom o svoje vlasy a nové techniky na zlepšenie ich kvality povestná. 

Freska na ktorej je vyobrazená egyptská žena.

Hlavné prínosy vlasových olejov

Prírodné vlasové oleje sa vďaka svojím zázračným účinkom tešia hlavne dnes veľkej popularite. Na trhu nájdete obrovský výber rôznych druhov a najlepšie z nich prinášajú výhody ako:

  • Hydratácia a zocelenie vlasového vlákna a rozštiepených končekov
  • Navrátenie prirodzeného lesku vlasov
  • Vyživovanie a liečenie vlasovej pokožky
  • Zamedzenie nadbytočnému masteniu vlasov
  • Ochrana proti negatívnym vplyvom prostredia
  • Zväčšenie objemu vlasov
  • Lepší styling a záverečná úprava
  • Urýchlenie rastu vlasov a zníženie vypadávania

Top tip: Urobte si teplý olejový zábal (vlasy zabaľte do nahriateho ručníka) pre zvýšenie účinku.

Nemalou prednosťou je ich variabilné použitie, ktoré závisí od vašich potrieb. Môžete ich aplikovať na vlhké či vysušené vlasy, obmedziť sa len na končeky, prípadne vmasírovať olej do celej dĺžky a dokonca i do pokožky hlavy, kde vyživujú priamo korienky vlasov.  

Najlepšie oleje pre vaše vlasy

Aby ste si vybrali vhodný olej, musíte poznať typ svojho vlasu a ich porozitu, t.j. schopnosť absorbovať a udržať si vlhkosť. Nízku porozitu majú vlasy zdravé, takmer nefarbené a minimálne upravované teplom

Na druhej strane vysoká porozita predstavuje lámavé a suché vlasy, ktoré boli zosvetľované o mnoho odtieňov a vystavené mnohým tepelným stylingom vrátane žehlenia a kulmovania.

Žena s polovicou hlavy vyžehlenou a s druhou rozstrapatenou

Ak patríte do prvej skupiny – nízka porozita vlasov, siahnite po olejoch ako sú kokosový, palmový, arganový či veľmi obľúbený moringový olej. Pokiaľ vaše vlasy potrebujú intenzívnejšiu starostlivosť, zvoľte radšej  ricínový, hroznový, či slnečnicový olej. 

Určite sa zamerajte na prírodné a čisté oleje, bez obsahu ftalátov a parabénov a trvajte na tom, aby boli štandardne certifikované. 

Pokiaľ ste zvedaví, čo s vašimi vlasmi olej spraví, neváhajte a poďte niektorý vyskúšať. Nás uchvátil Mythic Oil od Lorreal, ktorý je známy i medzi celebritami pre jeho vysokú koncentráciu arganového oleja a pritom jemnú textúru. Predstavuje zázračný liek predovšetkým pre suché vlasy. 

Mythic Oil nádobka, olej na vlasy.

A aby ste presne vedeli, ako ho použiť, prikladáme odkaz na video, kde nájdete jasný návod pre čo najlepší výsledok. 

Nakombinujte oleje spolu s vhodným šampónom a kondicionérom (preklik článok) a  sme si istí, že sa Vám vaše vlasy za takéto rozmaznávanie čoskoro viditeľne odmenia…