Ako spraviť krásny jednoduchý účes z polodlhých vlasov?

Ako spraviť krásny jednoduchý účes z polodlhých vlasov?>

Polodlhé vlasy slávia už dlhšiu dobu výrazný comeback. Oproti minulosti, kedy to bol len prechod medzi krátkymi a dlhými vlasmi, je dnes obľúbenosť naozaj celosvetová. Ak ste sama majiteľkou polodlhého účesu, určite viete, že existuje nespočet možností pre jeho styling. 

Môžete si zvoliť strih na rovné mikádo, bob s dlhšími prednými prameňmi, pokojne si k nemu nechajte prispôsobiť vzdušnú ofinku alebo si urobte klasickú cestičku uprostred pre mladistvý look. Ak ste sa rozhodli vyskúšať niečo nové, máme pre vás pár tipov pre jednoduchý a pritom šmrncovný účes. 

Dnes vyrovnať a zajtra vytvoriť vlny

Pri polodlhých vlasoch vyzerá krásne rovný i zvlnený účes. Ak milujete horúci styling a často používate žehličky a kulmy, nezabúdajte, že tým vlasové vlákno veľmi trpí. Aby ste sa vyhli nenávratnému poškodeniu, používajte produkty určené na ochranu vlasov. 

Pokiaľ ste ostrihaná na mikádo, bude pre vás vhodnejšia hladká a rovná úprava vlasov.

Žena s vytvorenými jemnými vlnami z vlasov.Naproti tomu predĺžený bob vyzerá nádherne s jemnými vlnami, ktoré môžete vytvoriť tak kulmou, ako i plochou žehličkou. Chce to len trošku cviku podľa foto návodu nižšie. Na záver spevnite vytvorené vlny produktom, ktorý im dodá plasticitu a lesk. 

Kaderníčka formujúca zákazníčke účeš pomocou žehličky


Pletený vrkoč nie je žiadna veda

Francúzsky vrkoč sa stal najžhavejším trendom letnej sezóny. Uvidíte ho na ženách všetkých vekových kategórií a to nielen na pláži, ale i na prehliadkových mólach a červených kobercoch vo vlacoch celebrít. Niet divu.

Na obrázku je zobrazená kaderníčka ktorá pletie svojej zákazníčke vrkoč.

Tento vrkoč pôsobí mladistvo, hravo, zvodne  a pritom upravene. Ak sa vám doteraz do jeho zapletania veľmi nechcelo, vyskúšajte to spolu s nami, s jasným popisom krokov nižšie. Nezabúdajte, že tréningom sa z nás stanú majstri, takže tomu dajte šancu a za chvíľu to pre vás bude hračka. 

Postup pre francúzsky vrkoč:

  1. Poriadne si prečešte vlasy, aby boli rozuzlené a hladké. Učešte si ich rovno smerom dozadu.
  2. Prameň vlasov z temena si vezmite do rúk a rozdeľte na tri pramene
  3. Snažte sa, aby bol pravý prameň rovnako tenký ako ostatné. Prekrížte ho cez prostredný. To isté potom urobte s ľavým prameňom
  4. Rovnako postupujte striedavo s pravým a ľavým prameňom. Postupne pripojte i ostatné pramene vlasov a to smerom od temena hlavy dole. Nakoniec takto pridáte všetky vlasy.
  5. Na konci dopleťte klasický vrkoč a vlasy upevnite gumičkou alebo stužkou.

Koláž obrázkov zobrazujúca zapletenie daného typu vrkoča.

Aby sme vám zapletanie čo najviac uľahčili, prikladáme i video návod

Šatka pre ozvláštnenie polodlhých vlasov


Žena so šatkou na hlave s výraznými farbami.
Ak máte rada výrazné vlasové doplnky, vyskúšajte šatku uviazanú na rôzne spôsoby. Budete vyzerať trendy a farebne tým môžete krásne doplniť zvyšok svojho outfitu. Uviažte si ju napríklad jednoducho k nízkemu copu, prípadne si ju zapleťte do vrkoča. 

Žena so šatkou na hlave z prevažne pastelových farieb.

Veľmi obľúbeným je kapitánsky štýl viazania pomocou trojuholníkovej šatky s cípom vzadu. Šatka vám skvele poslúži i ako čelenka a ak použijete luxusnejší hodvábny materiál budete pôsobiť dievčensky a zároveň elegantne.  

Žena so šatkou na hlave z hodvábnych materiálov v pestrofarebnom prevedení.

Žena s hodvábnou šatkou na hlave v čiernobielom prevedení.

Rozcuchaný drdol i na ples

Chystáte sa na ples alebo inú slávnostnú akciu a trápite sa nad tým, čo s vlasmi? 

Stavte na nedbalo rozcuchaný drdol. Jeho vytvorenie vám zaberie 5 minút a výsledok bude skvelý. Zvodnosť vyčesaných vlasov a odhalenej ženskej šije poznali predsa už dámy na kráľovskom dvore. 

Inšpirujte sa foto návodom nižšie a za pár minút máte ležérny slávnostný účes, ktorý doplníte vhodným makeupom (interný preklik na článok) a budete kráľovnou každého plesu.

Žena s rozcuchaným drdolom a ružovou šatkou vo vlasoch.Invisible gumička pre ľahšie upletenie drdolu

Invisible gumička pre dokonalý drdolAby vám drdol vydržal perfektný počas celého večera, nezabudni na dostatočnú fixáciu, ktorá vlas nielen spevní, ale dodá mu i žiadaný lesk

Každý z účesov bude pre vás ľahko zvládnuteľný, ak nebudete musieť bojovať so suchými, poškodenými alebo elektrizujúcimi vlasmi. Venujte im preto dostatočnú pozornosť a pravidelnú starostlivosť. Vyskúšajte napríklad všeobecne obľúbené vlasové oleje, ktoré môžete použiť i ako súčasť záverečného stylingu pre váš účes.