Ako správne používať make-up, aby ste pôsobili prirodzene, nie umelo

Ako správne používať make-up, aby ste pôsobili prirodzene, nie umelo>

My, ženy, sme dokázali nemožné. 

Vzali sme všetko, čo nám príroda nadelila, popasovali sme sa s nedostatkami a naučili sa zvýrazniť to krásne, čím sa od ostatných odlišujeme. 

Pre nás je make-up nielen obyčajné mávanie štetcom a nanášanie farieb. Je to umenie a tak trochu i kúzlo, ktoré nám dodáva šarm a neodolateľnosť. Aby to kúzlo malo správny účinok, prinášame Vám zoznam tých naj tipov, ktoré Vám poslúžia ako spoľahlivý návod pre dokonalý make-up. 

Večerná starostlivosť

Predtým než zaľahnete po náročnom dni do voňavých perín, nezabudnite na pravidelný večerný rituál pre vašu pleť. Precízne odlíčenie pomocou kvalitných prípravkov je alfa omega pre udržanie mladistvého vzhľadu a zdravej pleti. 

Vyberte si to, čo vyhovuje vášmu typu pleti a nezabudnite, že regeneračné prípravky fungujú najlepšie počas noci. Vhodný nočný krém a pohár vody pred spaním Vám zaručí, že sa ráno zobudíte svieža a vaša pleť bude žiarivá a pripravená na líčenie.

Žena pozerajúca do zrkadla popri odličovaní.

Bez podkladu to nejde

Ak si myslíte, že Vám pre dokonalý make-up stačí denný krém, ste bohužiaľ na omyle. Podkladová báza a jej správne nanesenie vám okrem dlhšej trvanlivosti make-upu prinesie i ďalšie benefity, akým je napríklad zmatnenie, prípadne rozjasnenie pleti, vyhladenie jemných vrások a zjemnenie pórov. Pre konkrétne tipy proti nedokonalostiam pleti mrknite na náš ďalší článok. 

NÁŠ TIP Zvoľte si vhodnú bázu a aplikujte ju po nanesení denného krému v tenkej vrstve. Váš make-up tak konečne vydrží až do večerných hodín bez nutnosti korekcie v priebehu dňa. Takto nedôjde k premočeniu a ani k neustálemu ponoru koreňov vo vode. 

NÁŠ TIP - Zvoľte si vhodnú bázu a aplikujte ju po nanesení denného krému v tenkej vrstve. váš make-up tak konečne vydrží až do večerných hodín bez nutnosti korekcie v priebehu dňa. 

Vhodný makeup  a kontúrovanie pre ilúziu dokonalosti

Máloktorá z nás sa pýši dokonalou pleťou a symetrickou oválnou tvárou. Aby sme zakryli nedostatky pleti, akými je akné, nečistoty či škvrny, zväčšené póry a nejednotnosť farby, je potrebné vybrať si kvalitný make-up. Mal by plne vyhovovať nielen farbe, ale i typu vašej pleti a tomu, akú kryciu schopnosť od neho požadujete. 

Pozrite si pár tipov priamo od vizážistu. 

Pózujúca čiernovlasá žena.

Samostatnou oblasťou je kontúrovanie tváre tak, aby ste zvýraznili lícne kosti a potlačili nedokonalosti -  napríklad dvojitú bradu. Základom je jednoduché pravidlo – tmavá zóna ustupuje do pozadia a svetlá je zvýraznená. Aj tu Vám pomôžu kvalitné rozjasňovačetmavé púdre či krémové lícenky. 

Žena testujúca rôzne druhy make-upu na tvári.

Oči musia očariť a pery zvádzať

Čo môže byť magickejšie, než nádherné oči zvýraznené prirodzeným make-upom? Pokiaľ si to situácia vyžaduje, nebojte sa experimentovať a použiť i výraznejšie očné tiene, ktoré sa budú hodiť k farbe vašich očí. 

Postupujte vždy od vnútorného kútika zvýrazneného svetlým odtieňom k vonkajšiemu kútiku zakončenému očnou linkou alebo tmavým tieňom. Nemusíte sa limitovať len na práškové očné tiene, siahnite občas aj po trendy alternatíve  - krémových farbách. 

Žena so zavretými očami poukazujúca na svetlohnedé očné tiene.

Ak ste boli obdarená plnými, zmyselnými perami, máte vyhraté. Stačí ich zvýrazniť jemným telovým leskom, prípadne trendy matným rúžom a ste in. Pokiaľ chcete, aby vaše pery pôsobili plnším dojmom, nebojte sa použiť kontúrovaciu ceruzku, ktorá zároveň zabráni rozpitiu farby rúžu do okolia. 

Ako kúzlia profesionálni vizážisti

Majstrovstvo dokonalého make-upu je dnes hitom internetových sociálnych sietí. Stačí zadať oblasť, na ktorú sa chcete zamerať a okamžite vstúpite so sveta originálnych a praktických tutoriálov

Pokiaľ ešte stále hľadáte inšpiráciu, máme pre vás tip na sympatickú slovenskú youtuberku Lulu, prípadne nádhernú až éterickú Crystal, ktorá sa teší celosvetovej popularite.  

Načo strácať čas?

Mrknite na niektoré video a poďte spolu s nami trénovať nové trendy pre ešte zvodnejší vzhľad a kúzelný make-up. Doprajte si k tomu dokonalý vlasový styling (odkaz na článok o vlasoch) a v okamihu z vás bude neodolateľná femme fatale….